GROUP 5A SOUTH TOURNAMENT
Quarterfinals – Monday, Feb. 20
Hampton 63, Maury 49
Bethel 51, Green Run 44
L.C. Bird 44, MIlls Godwin 41
Varina 53, Hermitage 34
Semifinals – Wednesday, Feb. 22
Bethel 48, Hampton 47
L.C. Bird 62, Varina 50
Third-place game – Saturday, Feb. 25
Varina 52, Hampton 51
Championship – Saturday, Feb 25
L.C. Bird 75, Bethel 63
ATLANTIC CONFERENCE (CONFERENCE 9)
Semifinals – Saturday, Feb. 11 at Kellam HS
Maury 39, Norview 37
Green Run 57, Salem 36
Championship - Thursday, Feb. 16.
Green Run 52, Maury 41
PENSOUTH CONFERENCE (CONFERENCE 10)
First round – Tuesday, Feb. 14, at Menchville
Gloucester 75, Nansemond River 66
Kecoughtan 57, Menchville 35
Hampton 81, Hampton 18
Semifinals – Thursday, Feb. 16, at Menchville
Hampton 56, Kecoughtan 37
Bethel 64, Gloucester 49
Championship – Friday, Feb. 17, at Menchville
Hampton 61, Bethel 58
CONFERENCE 11
First round – Saturday, Feb. 11, at Deep Run
Henrico 93, Douglas Freeman 45
Deep Run 50, Glen Allen 48
Semifinals – Wednesday, Feb. 15, at Glen Allen
Hermitage 66, Deep Run 59
Mills Godwin 74, Henrico 64
Championship – Friday, Feb. 17, at Glen Allen
Hermitage 48, Mills Godwin 43
CONFERENCE 12
First round – Tuesday, Feb. 14, at Varina
Matoaca 66, Prince George 64
Highland Springs 67, Meadowbrook 45
Semifinals – Thursday, Feb. 16, at Varina
L.C. Bird 114, Highland Springs 80
Varina 64, Matoaca 51
Championship – Friday, Feb 17, at Varina
L.C. Bird 61, Varina 58
Quarterfinals – Monday, Feb. 20
Hampton 63, Maury 49
Bethel 51, Green Run 44
L.C. Bird 44, MIlls Godwin 41
Varina 53, Hermitage 34
Semifinals – Wednesday, Feb. 22
Bethel 48, Hampton 47
L.C. Bird 62, Varina 50
Third-place game – Saturday, Feb. 25
Varina 52, Hampton 51
Championship – Saturday, Feb 25
L.C. Bird 75, Bethel 63
ATLANTIC CONFERENCE (CONFERENCE 9)
Semifinals – Saturday, Feb. 11 at Kellam HS
Maury 39, Norview 37
Green Run 57, Salem 36
Championship - Thursday, Feb. 16.
Green Run 52, Maury 41
PENSOUTH CONFERENCE (CONFERENCE 10)
First round – Tuesday, Feb. 14, at Menchville
Gloucester 75, Nansemond River 66
Kecoughtan 57, Menchville 35
Hampton 81, Hampton 18
Semifinals – Thursday, Feb. 16, at Menchville
Hampton 56, Kecoughtan 37
Bethel 64, Gloucester 49
Championship – Friday, Feb. 17, at Menchville
Hampton 61, Bethel 58
CONFERENCE 11
First round – Saturday, Feb. 11, at Deep Run
Henrico 93, Douglas Freeman 45
Deep Run 50, Glen Allen 48
Semifinals – Wednesday, Feb. 15, at Glen Allen
Hermitage 66, Deep Run 59
Mills Godwin 74, Henrico 64
Championship – Friday, Feb. 17, at Glen Allen
Hermitage 48, Mills Godwin 43
CONFERENCE 12
First round – Tuesday, Feb. 14, at Varina
Matoaca 66, Prince George 64
Highland Springs 67, Meadowbrook 45
Semifinals – Thursday, Feb. 16, at Varina
L.C. Bird 114, Highland Springs 80
Varina 64, Matoaca 51
Championship – Friday, Feb 17, at Varina
L.C. Bird 61, Varina 58
Last edited: