Coaches recently gathered to select the 2021 All-Shenandoah District Football Teams. Below, you can see the 1st Team Offense and 1st Team Defense selections.
2021 All-Shenandoah District Football:
FIRST TEAM – Offense
Center:
Josh Watson, Riverheads (SR)
Offensive Line:
Tanner Bowles, Riverheads (SR)
Michael Withrow, Riverheads (SO)
Jayson Williams, Stuarts Draft (SR)
Taylin Henderson, Waynesboro (JR)
Tight End:
Noah Smiley, Riverheads (SR)
Wide Receiver:
Landon Lightner, Riverheads (SR)
JaQuante Bucky Scott, Staunton (SR)
Luke Tinsley, Buffalo Gap (JR)
Running Backs:
Cayden Cook-Cash, Riverheads (SO)
Aaron Nice, Stuarts Draft (SR)
Cole Burton, Riverheads (SR)
Quarterback:
Bennett Dunlap, Riverheads (JR)
Place-Kicker:
Cooper Robson, Riverheads (SR)
Kick Returner:
Blake Robertson, Buffalo Gap (SO)
Offensive All-Purpose:
Curtis Lowe, Buffalo Gap (SO)
Offensive Player of the Year:
Cayden Cook-Cash, Riverheads (SO)
Coach of the Year:
Robert Casto, Riverheads
FIRST TEAM – Defense
Defensive Ends:
Noah Smiley, Riverheads (SR)
Kyle Coffey, Stuarts Draft (SO)
Defensive Line:
Isaac Hartless, Riverheads (SR)
Jayson Williams, Stuarts Draft (SR)
Taylin Henderson, Waynesboro (JR)
Linebackers:
Cayden Cook-Cash, Riverheads (SO)
Aaron Nice, Stuarts Draft (SR)
Cole Burton, Riverheads (SR)
Troy Thompson, Stuarts Draft (JR)
Defensive Backs:
Landon Lightner, Riverheads (SR)
Aidan Miller, Riverheads (SR)
Symeon Balser, Stuarts Draft (SR)
Riley Miller, Fort Defiance (SR)
Punt Returner:
Cayden Cook-Cash, Riverheads (SO)
Punter:
Blake Jones, Waynesboro (JR)
All-Purpose:
Bryce Hildebrand, Buffalo Gap (SR)
2021 All-Shenandoah District Football:
FIRST TEAM – Offense
Center:
Josh Watson, Riverheads (SR)
Offensive Line:
Tanner Bowles, Riverheads (SR)
Michael Withrow, Riverheads (SO)
Jayson Williams, Stuarts Draft (SR)
Taylin Henderson, Waynesboro (JR)
Tight End:
Noah Smiley, Riverheads (SR)
Wide Receiver:
Landon Lightner, Riverheads (SR)
JaQuante Bucky Scott, Staunton (SR)
Luke Tinsley, Buffalo Gap (JR)
Running Backs:
Cayden Cook-Cash, Riverheads (SO)
Aaron Nice, Stuarts Draft (SR)
Cole Burton, Riverheads (SR)
Quarterback:
Bennett Dunlap, Riverheads (JR)
Place-Kicker:
Cooper Robson, Riverheads (SR)
Kick Returner:
Blake Robertson, Buffalo Gap (SO)
Offensive All-Purpose:
Curtis Lowe, Buffalo Gap (SO)
Offensive Player of the Year:
Cayden Cook-Cash, Riverheads (SO)
Coach of the Year:
Robert Casto, Riverheads
FIRST TEAM – Defense
Defensive Ends:
Noah Smiley, Riverheads (SR)
Kyle Coffey, Stuarts Draft (SO)
Defensive Line:
Isaac Hartless, Riverheads (SR)
Jayson Williams, Stuarts Draft (SR)
Taylin Henderson, Waynesboro (JR)
Linebackers:
Cayden Cook-Cash, Riverheads (SO)
Aaron Nice, Stuarts Draft (SR)
Cole Burton, Riverheads (SR)
Troy Thompson, Stuarts Draft (JR)
Defensive Backs:
Landon Lightner, Riverheads (SR)
Aidan Miller, Riverheads (SR)
Symeon Balser, Stuarts Draft (SR)
Riley Miller, Fort Defiance (SR)
Punt Returner:
Cayden Cook-Cash, Riverheads (SO)
Punter:
Blake Jones, Waynesboro (JR)
All-Purpose:
Bryce Hildebrand, Buffalo Gap (SR)