GROUP 2A WEST TOURNAMENT
Quarterfinals – Tuesday, Feb. 21 at higher seeds
Dan River 67, Martinsville 53
Gate City 78, Graham 63
Chatham 64, Glenvar 54
Richlands 62, Union 46
Semifinals – Thursday, Feb. 23, at James River
Dan River 96, Gate City 84
Richlands 49, Chatham 43
Consolation – Saturday, Feb 25, at James River
Gate City 85, Chatham 50
Championship – Saturday, Feb. 25 at James River
Dan River 76, Richlands 51
COURTHOUSE CONFERENCE (CONFERENCE 37)
All games at higher seeds
First round - Monday, Feb. 13
Appomattox 67, Gretna 54
Semifinals - Wednesday, Feb. 15
Dan River 72, Appomattox 55
Chatham 70, Buckingham 55
Championship - Friday, Feb. 17
Dan River 68, Chatham 50
RIVER RUN CONFERENCE (CONFERENCE 38)
First round - Monday, Feb 13
Giles 65, Floyd County 56
Semifinals - Wednesday, Feb. 15, at James River HS
Martinsville 63, Giles 54
Glenvar 65, James River 53
Championship - Friday, Feb. 17, at James River HS
Glenvar 49, Martinsville 46
SOUTHERN EMPIRE CONFERENCE (CONFERENCE 39)
First round - Monday, Feb. 13, at higher seeds
Virginia 65, Marion Senior 31
Grayson County 73, Grundy 53
Graham 80, Tazewell 30
Semifinals - Thursday, Feb. 16, at Graham Middle School
Virginia High 73, Richlands 65
Graham 60, Grayson County 46
Championship - Saturday, Feb. 18, Graham Middle School
Graham 68, Virginia High 41
CLINCH MOUNTAIN CONFERENCE (CONFERENCE 40)
First round - Monday, Feb. 13, at higher seeds
Lebanon 57, John Battle 52
Union 61, Ridgeview 45
Central (Wise) 71, Lee County 58
Semifinals - Wednesday, Feb. 15, at Gate City
Union 71, Central (Wise) 55
Gate City 79, Lebanon 57
Championship - Friday Feb. 17 - at Gate City
Gate City 63, Union 54
Quarterfinals – Tuesday, Feb. 21 at higher seeds
Dan River 67, Martinsville 53
Gate City 78, Graham 63
Chatham 64, Glenvar 54
Richlands 62, Union 46
Semifinals – Thursday, Feb. 23, at James River
Dan River 96, Gate City 84
Richlands 49, Chatham 43
Consolation – Saturday, Feb 25, at James River
Gate City 85, Chatham 50
Championship – Saturday, Feb. 25 at James River
Dan River 76, Richlands 51
COURTHOUSE CONFERENCE (CONFERENCE 37)
All games at higher seeds
First round - Monday, Feb. 13
Appomattox 67, Gretna 54
Semifinals - Wednesday, Feb. 15
Dan River 72, Appomattox 55
Chatham 70, Buckingham 55
Championship - Friday, Feb. 17
Dan River 68, Chatham 50
RIVER RUN CONFERENCE (CONFERENCE 38)
First round - Monday, Feb 13
Giles 65, Floyd County 56
Semifinals - Wednesday, Feb. 15, at James River HS
Martinsville 63, Giles 54
Glenvar 65, James River 53
Championship - Friday, Feb. 17, at James River HS
Glenvar 49, Martinsville 46
SOUTHERN EMPIRE CONFERENCE (CONFERENCE 39)
First round - Monday, Feb. 13, at higher seeds
Virginia 65, Marion Senior 31
Grayson County 73, Grundy 53
Graham 80, Tazewell 30
Semifinals - Thursday, Feb. 16, at Graham Middle School
Virginia High 73, Richlands 65
Graham 60, Grayson County 46
Championship - Saturday, Feb. 18, Graham Middle School
Graham 68, Virginia High 41
CLINCH MOUNTAIN CONFERENCE (CONFERENCE 40)
First round - Monday, Feb. 13, at higher seeds
Lebanon 57, John Battle 52
Union 61, Ridgeview 45
Central (Wise) 71, Lee County 58
Semifinals - Wednesday, Feb. 15, at Gate City
Union 71, Central (Wise) 55
Gate City 79, Lebanon 57
Championship - Friday Feb. 17 - at Gate City
Gate City 63, Union 54
Last edited: